dnes je , meniny oslavuje

Markízy  

Markízy sa vďaka svojmu poslaniu poskytovať ľudom tieň tešia veľkej obľube. Rôzne typy modelov, prevedení a farebných kombinácií ponúkajú možnosť širokého výberu pre každého. Výber záleží len od zákazníka, jeho vkusu, technických požiadaviek a možností montáže.

            Markízy nielenže poskytujú blahodárny tieň, ale dotvárajú aj architektonický vzhľad objektu a stávajú sa jeho neoddeliteľnou súčasťou.

            Ovládanie markíz je veľmi jednoduché, väčšina sa ovláda kľukou. V súčasnosti sú však často kľuky nahradzované motorickým ovládaním s diaľkovým ovládaním a veterným senzorom.

            V ponuke máme rôzne typy markíz. Medzi najčastejšie používané patria pevné a výsuvné markízy.

Pevné markízy sú zvlášť vhodné nad dvere, okná, výklady. Sú cenovo najdostupnejšie. Tieto modely sa prispôsobujú rozmerovým a estetickým požiadavkám zákazníka, práve z tohto dôvodu možno hovoriť o neštandardnom produkte. Tieto markízy majú špeciálnu vlastnosť, že ohnuté hliníkové profily ideálne harmonizujú s pravouhlými tvarmi domu. Je možné ich na požiadanie vyhotoviť ako sklápateľné. Nachádzajú uplatnenie aj na balkónoch a lodžiách.

Výsuvné markízy sú vhodné na zatemnenie výkladov, lodžií, ale aj terás rodinných domov. Prevedenie nosnej konštrukcie je robustné, výsuvné ramená sú vyrábané v rozličných dĺžkach a sú pevné, aby dokázali zatieniť aj skutočne veľké plochy. Výsuv markízy preto dokáže byť až 5,10 m.

            Látky používané na markízy sú špeciálne impregnované leakrylové tkaniny. Sú farebne stále, majú antistatickú úpravu a sú odolné voči poveternostným vplyvom. Ich životnosť je 10 rokov, potom sa látka dá jednoducho vymeniť za inú. Látky prechádzajú protiplesňovou úpravou.

© Em-style